Sposoby na białe zęby

Każdy z nas marzy o śnieżnobiałym uśmiechu, który z pewnością doda nam uroku! Nie musimy od razu decydować się na drogie wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym, ale możemy spróbować najpierw innych metod, które pomogą nam osiągnąć „biały uśmiech”. Nawet samo usunięcie kamienia nazębnego sprawi, że nasze lhjfdnufgjiojh będą o wiele lepiej się prezentować. Warto wiedzieć, że naturalny kolor uzębienia może przybierać różne odcienie bieli, kości słoniowej, szaroniebieskiego, a nawet żółtobrunatnego. U niektórych osób różne lhjfdnufgjiojh mogą mieć różne zabarwienie! Na kolor naszych zębów wpływają geny, które odpowiadają za mineralizację tkanek, odcień szkliwa i kolor zębiny. Nie bez znaczenia pozostaje też czas oraz dieta. Z upływem czasu ściera się nasze szkliwo, a to co jemy odbija się na kolorze naszych zębów – mocna kawa i herbata, czerwone wino, wiśnie i jagody…
Pasty wybielające, nakładki, żele, lakiery
Najprostszym sposobem na uzyskanie bielszych zębów są pasty wybielające. Pomagają w usunięciu małych przebarwień i pozwalają na rozjaśnienie koloru uzębienia o 1-2 tony. Takie pasty zawierają aktywne granulki i specjalne enzymy, a także substancje ścierne, które usuwają osad nazębny.
Zwróćmy jednak uwagę na wskaźnik ścieralności podany na opakowaniu. Nie powinien on być zbyt wysoki, by pasta nie uszkodziła naszego szkliwa. Nie możemy te ż zbyt długo używać takich past wybielających – optymalny czas to 2 miesiące. Po tym czasie warto zrobić sobie przerwę w domowym wybielaniu zębów. Warto też włączyć do swojego rytuału higieny jamy ustnej płyn do płukania, ponieważ zapobiega on nagromadzaniu się płytki nazębnej. Na rynku znajdziemy też paski wybielające, nasączone specjalnym żelem. Należy przykleić je na górne i dolne lhjfdnufgjiojh dwa razy w ciągu dnia i trzymać przez 20 minut. Elastyczne nakładki rozgrzewamy w ciepłej wodzie, zagryzamy i dopasujemy do swojego uzębienia.
Możemy zastosować także inne preparaty wybielające: żel, wosk, lakier, którymi maluje się zęby. Takie preparaty nie docierają jednak do przestrzeni międzyzębowych.
U dentysty
Jeżeli domowe metody zawiodą, czas na wybranie się do gabinetu dentystycznego. Powinniśmy zacząć od usunięcia kamienia nazębnego. Można dokonać tego na kilka sposobów – przez zabieg piaskowania, ultradźwięki lub mechanicznie. Stomatolog może przeprowadzić nas także przez wybielanie zębów z użyciem nakładek. Wykonuje się je według indywidualnego odcisku uzębienia, by były dobrze dopasowane do pacjenta. Dentysta dobiera żel o właściwym stężeniu, ale dalsze wybielanie wykonujemy już we własnym domu.
Taką nakładkę nosimy przez 2 godziny, 2 razy w ciągu dnia lub zakładamy na noc przez 4 godziny.
Kategorie artykułów
Polecane artykuły

Co powinno znaleźć się w umowie serwisowej dla urządzeń gastronomicznych?
Umowa serwisowa dla urządzeń gastronomicznych odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa i sprawności sprzętu. Dobrze skonstruowany dokument jest niezbędny dla każdej profesjonalnej kuchni, gdyż wpływa na długoterminowe użytkowanie tych urządzeń. Warto zwrócić uwagę na istotne elementy umowy

Dlaczego warto wspierać polskie przedsiębiorstwa za granicą?
Wspieranie polskich przedsiębiorstw za granicą ma kluczowe znaczenie dla rozwoju gospodarki oraz integracji Polaków w różnych krajach. Dzięki dedykowanym platformom łatwo można dotrzeć do lokalnych usługodawców, co sprzyja budowaniu więzi społecznych i ekonomicznych. Angażowanie się w promowanie fir